Pirauta perustusten
ammattilaisille

A-Perustus Oulu:

Korvantaus 3
91910 Tupos

A-Perustus Tampere:

Kursonkatu 3
33840 Tampere

A-Perustus Uusimaa:

Ahertajankatu 11
04440 Järvenpää

Laskutusosoitteemme:

Verkkolaskuosoitteemme: 003726792341
Verkkolaskuoperaattorimme: OpusCapita Solutions Oy
Operaattorin välittäjätunnus: E204503
 
Y-tunnus: 2679234-1

Paperiset laskut osoitteella:

A-Perustus Oy
PL 57232
00063 Laskunet
 
Sähköpostilaskut osoitteeseen:

Myynti ja tarjouslaskenta

Työnjohto Pohjois-Suomi

Tuomo Kangas

Tuomo Kangas
Aluejohtaja Pohjois-Suomi
Työnjohtaja muu Suomi

tuomo.kangas@a-perustus.com
050 467 9998

Niko Saarnio

Niko Saarnio
Työpäällikkö Pohjois-Suomi

niko.saarnio@a-perustus.com
045 131 2940

Harri Kauppila
Työpäällikkö Pohjois-Suomi

harri.kauppila@a-perustus.com
044 055 1191

Iiro Simuna
Työnjohtaja Pohjois-Suomi

iiro.simuna@a-perustus.com
050 532 8536

Ilmari Oikarinen

Ilmari Oikarainen
Työnjohtaja Väestönsuojat

ilmari.oikarainen@a-perustus.com
040 553 5766

Timo Kyrö
Työnjohtaja Pohjois-Suomi

timo.kyro@a-perustus.com
044 758 3371

Tomi Puikkonen
Työnjohtaja Pohjois-Suomi

tomi.puikkonen@a-perustus.com
044 978 4454

Sauli Myllynen
Työnjohtaja Maarakennus

sauli.myllynen@a-perustus.com
044 7333 201

Mika Kakko
Työnjohtaja Maarakennus

mika.kakko@a-perustus.com
044 977 9208

Työnjohto Etelä-Suomi

Jussi Luokkanen
Aluejohtaja Etelä-Suomi

jussi.luokkanen@a-perustus.com
040 547 3886

Nikke Kosonen
Yksikönpäällikkö Etelä-Suomi, Varsinais-Suomi

nikke.kosonen@a-perustus.com
040 772 2601

Markus Ernvall
Työnjohtaja Etelä-Suomi

markus.ernvall@a-perustus.com
040 549 4051

Toni Tiainen
Työnjohtaja Etelä-Suomi

toni.tiainen@a-perustus.com
044 758 3374

Riku Pitkälä
Työnjohtaja Etelä-Suomi

riku.pitkala@a-perustus.com
040 553 7727

Onni Laakso
Työnjohtaja Etelä-Suomi

onni.laakso@a-perustus.com
044 207 9225

Työnjohto Pirkanmaa

Sami Vartiainen

Sami Vartiainen
Työpäällikkö Pirkanmaa

sami.vartiainen@a-perustus.com
040 194 5928

Eetu Turpeinen
Työnjohtaja Pirkanmaa

eetu.turpeinen@a-perustus.com
044 322 4310

Samuli Luukkonen
Työnjohtaja Pirkanmaa

samuli.luukkonen@a-perustus.com
045 642 6529

Suunnittelu

Harri Vänttilä

Harri Vänttilä
Suunnittelupäällikkö

harri.vanttila@a-perustus.com
040 559 0893

Tavoitettavissa klo 9-11 ja 14-15

Miika Humalajoki
Suunnittelija

miika.humalajoki@a-perustus.com
044 703 1943

Tavoitettavissa klo 9-11 ja 14-15

Antti Sarjanoja
Suunnittelija

antti.sarjanoja@a-perustus.com
045 134 0355

Tavoitettavissa klo 9-11 ja 14-15

Yrityksen johto

Tomi Puoskari A-Perustus

Tomi Puoskari
Toimitusjohtaja

tomi.puoskari@a-perustus.com
040 846 1974

Teemu kangas

Teemu Kangas
Liiketoimintajohtaja Perustukset ja muut betonirakenteet

teemu.kangas@a-perustus.com
044 250 8337

Marko Liukko

Marko Liukko
Liiketoimintajohtaja Väestönsuojat

marko.liukko@a-perustus.com
044 981 4907

 

Taloushallinto

Henrik Rautio

Henrik Rautio
Talousjohtaja

henrik.rautio@a-perustus.com
050 404 0967

Marika Vänttilä

Marika Vänttilä
Talousassistentti

marika.vanttila@a-perustus.com
040 727 0501

Olli Tahkola
Toimistoassistentti

olli.tahkola@a-perustus.com
050 336 2440

IMG_6619_